פתרונות תשלום וניהול סביבה קמעונאית

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
כדי לנהל סביבה קמעונאית מוצלחת המסתייעת בפתרונות תשלום מתאימים, נדרשים כמה עוגנים. סביבה קמעונאית פירושה עסק, הן פיזי והן וירטואלי. עסק מצליח הוא כזה שמשרת כמה שיותר לקוחות, גובה תשלום מתאים עבור השירותים או המוצרים וכמובן מפרנס את העובדים בו ומייצר רווחים לבעליו.
פתרונות תשלום וניהול בסביבה קמעונאית

העוגנים שמסייעים לנהל עסק מצליח הם, בין היתר, כוח האדם בעסק, הסביבה שבה העסק ממוקם, הנראות החיצונית, מגוון השירותים או המוצרים, טווח המחירים שלו ועוד.

משאב משמעותי נוסף הוא פתרונות התשלום, כלומר האופן שבו גובה העסק תשלום מלקוחותיו.

כחלק מההתפתחות הטכנולוגית המואצת שהעולם חווה בשנים האחרונות, גם תחום פתרונות התשלום הולך ומשתכלל. יחד עם הפריחה בתחום המסחר המקוון והקניות האינטרנטיות אנו רואים צמיחה משמעותית בסוגי פתרונות התשלום המוצעים כיום לעסקים. הפתרונות מסייעים בניהול סביבה קמעונאית יעילה ונוחה יותר, הן לקמעונאים והן לצרכנים – ותורמים במישרין ובעקיפין לייעול העסק. כשאנו בוחנים פתרונות תשלום, נזכור כי לא דומה קופה למסעדה לקופה בחנות נעליים, או ניהול חנות אינטרנטית קטנה לקופה ברשת ביגוד גדולה. כמו כן, נבחין בין קופה רושמת, קופה חכמה וקופה ממוחשבת.

כשמדברים על פתרונות תשלום, מדברים למעשה בשם קוד כללי המכיל בתוכו מגוון רחב של שימושים, טכנולוגיות מענים שונים ומגוונים. חברת ג'יי.פי. טרייד – jptrade, לדוגמא, מציעה הן קופות רושמות והן קופות ממוחשבות. כולל מסופון תשלום בכרטיסי אשראי בתקן החדש EMV מאזניי שקילה וקוראי ברקוד, העסקים האינטרנטיים והעסקים הקטנים הפורחים בשנים האחרונות, ובפרט בתקופת הקורונה ואחריה, חייבו יצירתיות רבה הן בניהול וייעול העסק והן בפתרונות תשלום מגוונים. עסקים אלה צריכים קופה חכמה וניידת המתאימה לגביית סכומים קטנים מאוד, לרכישה אינטרנטית בתשלומים וכדומה.

קופות רושמות וממחושבות – פתרונות תשלום לסביבה קמעונאית

קופות רושמות הן טכנולוגיה ותיקה, שמוכרת בשוק הקמעונאות כבר עשרות שנים. אלה הקופות שאנו זוכרים מילדותינו, שעליהן מקשים בולטים והחישוב בהן נעשה ע"י המוכר שמקיש על כפתורי הקופה. קופות כאלה מצויות בשימוש בעיקר בשווקים, בחנויות מכולת ותיקות ואצל סוחרים קטנים בשכונות מגורים. קופה רושמת היא פתרון תשלום פשוט ונוח, אך יש לה מגבלות שהופכות אותה למתאימה לעסקים מסוימים, ולפחות מתאימה לעסקים אחרים. עם זאת, כיום קופה רושמת יכולה להיות גם קופה חכמה המתאימה לעצמאים ובעלי עסקים קטנים.

קופות ממוחשבות, לעומתן, מיוצרות בטכנולוגיה חדישה יותר ונהנות מיכולות מתקדמות יותר, לטובת הקמעונאי והצרכן. הקופות הממוחשבות המוצעות כיום בשוק מציגות פתרונות תשלום מתוחכמים, יעילים ונוחים. קופה ממוחשבת מציעה בדרך כלל גם ניהול היבטי העסק השונים, כדוגמת ניהול ספרים, בהתאם לצורכי הבעלים.

איך לבחור פתרונות תשלום לעסק

בחירת פתרונות התשלום לעסק היא סוגיה קריטית. יש להשקיע זמן ומחשבה באפיון נכון של העסק, היקפי התשלומים המתבצעים, אופי העסקאות וסוג הלקוחות. אפיון נכון יסייע בהבנה של פתרון התשלום המתאים ביותר לעסק וסוג הקופה הרצויה. בחירת פתרון התשלום המתאים ביותר לסביבה הקמעונאית הספציפית יסייע בייעול העסק, בניהול נכון ובמתן שירות טוב יותר ללקוחות, מה שיניב בסופו של דבר עסק צומח, מתקדם ורווחי.

כדאי לפנות לחברה שבה קיימת מומחיות של עשרות שנים בייצור והכרת כל פתרונות התשלום הקיימים בשוק, והתאמתם לכל סוגי העסקים בצורה המהימנה ביותר.

חברת ג'יי.פי. טרייד – jptrade היא חברה ותיקה ומוכרת במשק הישראלי, הקיימת יותר מ 20 שנה. החברה מתמחה בפתרונות תשלום לעסקים, ומציעה הן קופות רושמות חכמות והן קופות ממוחשבות. חברת ג'יי.פי.טרייד – Jptrade  נותנת מענה לעסקים קמעונאיים קטנים, בינוניים וגדולים והמערכות החכמות שלה משרתות את הצרכנים ואת בעלי העסקים בצורה הטובה ביותר.

החברה מציעה פתרונות חומרה ותוכנה, והיא המשווקת הבלעדית של התוכנה "כספרית" – קופה רושמת שהיא מצד אחד ממוחשבת, מתקדמת טכנולוגית ומהימנה ומצד שני אינטואיטיבית ויעילה למשתמש.

שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
עובדת מול מחשב לאחר קבלת טיפים חשובים לניהול העסק שלה
עומדים להקים עסק? טיפים חשובים לניהול עסק

אף אחד לא נולד כאשר הוא ידע כיצד לנהל עסק. ניהול עסק זוהי משימה לא קלה, בטח אם בעסק נמצאים גם עובדים שונים. אך בחלק לא קטן מהמקרים לא תהיה לכם הזדמנות להתחיל ללמוד את העולם הזה. בסיטואציות שונות תמצאו את עצמכם נכנסים אל תוך הנעליים הגדולות. לכן אם תקראו את המאמר הבא, תוכלו לקבל כל מיני טיפים חשובים לניהול מוצלח. לא משנה אם העסק שלכם הוא עסק קטן או אולי דווקא יש לכם עסק גדול.

קרא עוד »
תשלום עי ביט לעסקים ללא הגבלה
תשלום עי" ביט לעסקים ללא הגבלה

מהפכת התשלומים של ביט הגיעה כעת גם לעסקים.

ביט (BIT) היא אפליקציית תשלומים המאפשרת להעביר כספים בקלות ובקליק מהיר, האפליקציה מיועדת לכל האנשים, ללא תלות בבנק אליו משתייכים וללא תלות בסוג כרטיס האשראי שמחזיקים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן