קופות ממוחשבות לעסק

החשיבות של בחירת קופות ממוחשבות לעסקים


להבדיל מאותן קופות בעבר שחישבו את העודף ללקוח הרי שכיום בקרה על מלאים, ניהול מועדון לקוחות או הוצאת דוחות מפורטים מהווים את קצה היכולת של קופות ממוחשבות כיום.

קופה רושמת - Pay Device - אנדרואיד

קופה ממוחשבת PIONEER S-LINE

קופה מדגם - LUCKY DOOR K-PS

קופה רושמת LUCK DOOR K-PS לבן

קופה רושמת ממוחשבת כספרית דגם 2010-Z

קופת מחשב LONG FLY P

קופת מחשב LONG FLY P

קופה רושמת - SUPERWIN

למעשה קופה ממוחשבת נכונה שנבחרה בהתאם לצרכים ועל פי אפיון נכון תופסת תפקיד של 3 בעלי מקצוע: המוכרן, מנהל המכירות, ומנהל השיווק. היכולת המיידית לקבל תמונת מצב בכל רגע נתון הביאה את בעלי העסקים כיום לרמת חדשות של יכולת ובקרה, חיתוכים סטטיסטיים מאפשרים להצביע בדיוק על המוצר שיש למכור או להוסיף למלאי, כל בקרת המלאים הפכה להיות יעילה יותר בזכות הקופות שמותאמות לצרכים ולבית העסק. למעשה אחד האלמנטים שיעזרו לכם להפוך לעסק בעל עצמאות כלכלית שמנוהלת נכון היא על ידי הקופה הממוחשבת. 

תחום זה עבר תהפוכות רבות בעשרת השנים האחרונות. בתחילה היו אלו קופות רושמות המשולבות במגירה כסף מאובטחת, אשר שימשו כמכונת כתיבה של מספרים בלבד, בהמשך התקדמו הקופות והפכו לקופות רושמות ממוחשבות, וכיום קופה ממוחשבת, היא הדרך המקובלת והנפוצה לרישום התקבולים וניהול הספרים. בתי עסק רבים מרכזים את פעילותם הכלכלית באמצעות קופה ממוחשבת חכמה, אשר נוסף על היותה קופה ממוחשבת, היא מסוגלת גם להתממשק למערכות אחרות המשמשות לניהול העסק, מניהול המלאי, ניהול מועדון לקוחות, ועד להתממשקות לתוכנות הנהלת חשבונות במשרד אחורי. התקשורת חייבת להיות אינטרנטית שהיא מהירה יותר וגם מאפשרת תמיכה מרחוק למתן שרות ON LINE.

קופה ממוחשבת – קופה מבוססת PC

קופה ממוחשבת היא למעשה קופה רושמת המבוססת על מחשב אישי (PC). אם בקופות רושמות רגילות המטרה העיקרית היא קבלת תשלומים מסוגים שונים והנפקת קבלות ואישורי תשלום, הרי שכאן מדובר על מחשב לכל דבר, הפועל על מערכת ההפעלה "חלונות" (WINDOWS) וניתן לתכנות במגוון רחב של יישומים, שמתאימות לעסקים בעלי אופי שונה. מטרתה של קופה ממוחשבת אינה רק קבלת תשלומים, אלא ייעול של עבודת העסק כולו, ולכן קופות לעסקים צריכות לעבור התאמה ספציפית לסוג העסק בו הן פועלות. קופות ממוחשבות המותאמות למסעדות לא יתאימו בהכרח לבתי אופנה, ואילו קופה ממוחשבת לרשתות בעלות סניפים רבים או לרשת תחנות דלק, תהיה שונה לחלוטין באופי פעולתה מאשר קופה ממוחשבת למכוני יופי כושר וספורט (מועדון לקוחות) או לרשתות קמעונאיות, מינימרקטים וכדומה.

קופה ממוחשבת ייעודית – הפתרון המושלם לעסק

למרות שמדובר על מחשב PC אישי ועל מערכת ההפעלה המוכרת "חלונות", לא כל מחשב PC יתאים למלאכה. הדבר נובע משתי סיבות עיקריות – ראשית, קופות רושמות ממוחשבות צריכות לכלול "שפתיים" לקריאת כרטיסי אשראי, מדפסת מיוחדת להדפסת קבלות ושוברי אשראי ויכולת התממשקות למכשירי קצה נוספים, כמו קורא ברקוד או משקל. שנית, כאשר מדובר בקופה ממוחשבת, חשוב לדאוג כי גם ללקוח יופנה צג קטן נוסף (מחויב על פי חוק), אשר יציג לו את פרטי הקניה. קופת מחשב ייעודית הינה למעשה מחשב אישי שמערכת ההפעלה שלו הותאמה במיוחד לשמש כקופה ממוחשבת. בחומרה הוא מכיל מסך מגע מתקדם לקופאי, את השפתיים לקריאת כרטיסים מגנטיים, צג לקוח, מדפסת 80 מ"מ מובנית, את מגירת המזומנים ואת אפשרות החיבור לכל אמצעי הקצה. יש להדגיש כי רצוי מאוד לרכוש את החומרה מספק אחד ולא מספקים ויצרנים שונים שלא יטילו כל אחד מהם את האשמה בזמן תקלה על הספק האחר, כך שהמחיר הזול שהשגת יצא בהפסד.

כאמור שאלת השאלות היא מה בעצם צריך לעשות או יכול לעשות אדם שיש לו רצון לפתוח עסק או שהוא רוצה להיות בעל עצמאות כלכלית משלו ויחד עם זאת להקטין את הסיכויים לכישלון? ראשית כל ישנם כמה יסודות שאם נקפיד עליהם סביר להניח כי הסיכוי להצלחה יגדל או לחילופין הסיכוי לכישלון יקטן:

  • הרעיון – הרעיון לפתיחת עסק חייב להיות או מקורי מאוד או שיכפול של הצלחה קיימת לדוגמה שכפול הינו פתיחת סופרמרקט עם 10 עמדות של קופות רושמות שהינו בעל סיכוי הצלחה גדול יותר מאשר חנות מכולת קטנה, לעומת זאת פתיחת עסק מקורי חדש שנותן מענה על צורך אמיתי ושאין כמוהו יהיה גם הוא בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
  • ההכנות – גם אם יש לכם רעיון מושלם ומקורי או שאתם פותחים רשת סניפים עתירת מוצרים ושורות של קופות ממוחשבות שרק ממתינות ללקוחות עדיין תהיו חייבים להתכונן היטב, בין אם זה לקחת הלוואה ראשונית לצורך שכירת המקום או אם אתם מתכננים את האופן בו תנהלו את מלאי המוצרים שלכם, התכנון צריך להיות קפדני ומדויק ותוך כדי ירידה לפרטי פרטים עד לרמת הקופות הממוחשבות, תצורתן ומה מערכת ההפעלה שתרוץ עליהם.
  • היישום – יישום הינו החלק הקריטי בכל העניין, גם אם תכננתם ויש לכם רעיון מדהים עדיין שלב היישום יכול להיות מכשול רציני,המכשולים יכולים להיות בצורת תוספות חשמל לא מתוכננות, אפליקציה לקופות רושמות מתקדמת ויוקרתית יותר או כל דבר אחר שיכול לצוץ בעת ההקמה. חשות לשים לב מה קורה בכל רגע נתון, רק כך תיישמו כהלכה את כל מה שתכננתם.
  • בחירת קופות  – אם ציינו כי הרעיון או היישום וההכנות חשובים הרי שקופות הפכו להיות לב ליבו של העסק, ההקפדה על בחירה נכונה ומתאימה של קופות  שיתנו מענה על הצרכים של העסק שלנו הן דבר שאסור לדלג עליו בשום אופן, מערך הבקרה והניהול כולו מושתתים לא אחת על העובדה שחרתם טוב או לא טוב בקופה שלכם.

חשיבות התוכנה של קופות ממוחשבות

כמו כן התוכנה חייבת להכיל את כל אמצעי התשלום, זיכויים, סיכומים וכו' כמו גם את ניהול העסק, שעון נוכחות לעובדים, מעקב מלאי מתקדמת, ועוד. "כספרית" הקופות הממוחשבות המתקדמות ביותר תוצרת טייואן (מהחברות המובילות בעולם בתחום החומרה של קופות המחשב). ומקבלת הזיכיון הבלעדי חברת ג'יי. פי. טרייד, מגיעה אליכם עכשיו בדגם מבוסס PC. אם העסק שלכם זקוק לקופה רושמת מתקדמת – נסו את "כספרית" המבוססת חלונות בשפת התכנות החדשה ביותר, והצעידו את העסק שלכם קדימה. 

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-33-66-101