תשלום באמצעות טכנולוגית NFC

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
טכנולוגיית ה-NFC נכנסה לחיינו בשנתיים האחרונות ונדמה כאילו היא כאן מאז ומתמיד. לא זוכרים מתי בפעם האחרונה שילמתם עם כרטיס או הסתובבתם עם ארנק? אתם יכולים להגיד תודה ל-NFC 😊 כל מה שרציתם לדעת על הטכנולוגיה ששינתה את העולם במאמר שלפניכם.
תשלום באמצעות טכנולוגית NFC

רגע רגע, מה זה בכלל NFC?

NFC זה ראשי תיבות של Near Field Communication והמשמעות בעברית היא תקשורת שדה, אבל מה זה אומר? אם עד היום הכרנו סוגי ממשק שונים כמו אינפרא אדום בתחילת עידן המכשירים הסלולריים, אחר כך בלוטוס שבהחלט אִפְשֶׁר העברת מידע בין שני מכשירים אבל רק אם שניהם הפעילות את הטכנולוגיה או אייר דרופ במכשירי אפל המאפשר העברת מידע בין מכשירים, אז NFC מאפשר העברת מידע בין מכשירים רק מעצם נוכחות פיזית שלהם באותו אזור.

טכנולוגיית NFC מאפשרת לבעלי ארנק דיגיטלי לקרב את המכשיר הנייד (התומך בטכנולוגיה) למסוף לחכות שניות ספורות ולקבל אישור תשלום על העסקה, ללא צורך בכרטיס פיזי כלל. אצלנו ב- J.P. TRADE תוכלו ליהנות ממגוון פתרונות תשלום מבוססי NFC המתאימים לצרכי העסק שלכם.

5 סיבות לעבור כבר היום לטכנולוגיית NFC

סליקת אשראי מסוג NFC תלוי במסופון בו תשתמשו. המסופון יכול להתחבר לקופה רושמת וקופה ממוחשבת. כל מה שהלקוח צריך הוא להגדיר ארנק דיגיטלי במכשיר שלו וזהו, אפשר לשלם בקלות ובלי צורך להסחב עם ארנק.

  1. כולם מסתובבים עם מכשיר סלולרי

אז אולי זאת תהיה קצת הכללה, אבל אם נודה באמת רובנו לא ממש יכולים להhפרד מהמכשיר הסלולרי והאמיצים בנינו שכן, אולי יסתובבו עם שעון במקום. בכל מקרה, קיים יותר סיכוי שלקוח יסתובב עם המכשיר הנייד שלו מאשר עם ארנק. קופה רושמת או קופה ממוחשבת המאפשרת תשלום עם NFC תגדיל את כמות העסקאות מבלי לעשות דבר.

  1. יותר מאובטח

טכנולוגיית NFC דומה לטכנולוגיית EMV מבחינת האבטחה הגבוהה שהיא נותנת. ה-EMV נוצר על מנת לשדרג את שיטת האימות ולהפוך את התשלום למאובטח יותר. בדומה לזה, טכנולוגיית NFC נחשבת למאובטחת יותר מבחינת הטכנולוגיה שלה.

  1. כבר לא צריך קוד סודי

תשלום באמצעות NFC בניגוד לטכנולוגיית EMV מאפשר תשלום על כל סכום ללא קוד סודי כלל, בעוד שתשלום עם כרטיס אשראי מוגבל עד 300 ₪ ללא קוד.

  1. כל החיובים בכרטיס אחד

לקוחות מעדיפים להשתמש בטכנולוגיית NFC משום שהרבה יותר נוח לעקוב אחרי ההוצאות בכרטיס אחד במקום להשתמש בכמה וכמה כרטיסים.

  1. אם אתם לא תיהנו המתחרים שלכם יהנו

אם יש לכם חנות ואתם לא מאפשרים קבלת תשלום עם NFC, ייתכן ותפסידו לקוחות לטובת המתחרים שלכם. לקוחות היום אוהבים את הנוחות שלהם וכאשר הם לא מבקלים אותה הם פשוט ממשיכים ליעד הבא.

התאמת קופה לצרכים שלכם

אצלנו ב-J.P. TRADE אנחנו מאמינים שכל לקוח צריך את ההתאמות שלו לחלק מהעסקים תתאים קופה רושמת, לחלקם תתאים קופה ממוחשבת זה מאוד תלוי בענף בו אתם פועלים וכמות המכירות החודשית שיש לכם. מה שכן, חשוב לבחור קופה שתתאים לטכנולוגיית ה-NFC וגם ל-EMV כיוון שמבלי אלו אתם עלולים להפסיד עסקאות.

לסיכום

אין ספק שעולם התשלומים השתנה בשנים האחרונות ללא היכר. אפליקציות תשלום, ארנקים דיגיטליים ותשלום ללא גיהוץ כרטיס האשראי הם רק חלק מהחידושים שאנחנו עדים להם. אם בעבר היינו צריכים להסתובב עם ארנק אז היום ניתן להקים ארנק דיגיטלי במכשירים הניידים ולשלם בעזרת טכנולוגיית ה-NFC. במאמר, הסברנו מה זה NFC והצענו 5 סיבות להשתדרג כבר היום למסוף תומך.

שאלות נפוצות
ניתן למצוא מכשירים התומכים ב-NFC בצורות שונות, מסמארטפונים וטאבלטים ועד לשעונים חכמים, מסופי תשלום ואפילו מכשירי חשמל ביתיים מסוימים. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח, יותר ויותר מכשירים מפותחים עם תמיכה ב-NFC.
טכנולוגיית NFC הופכת פופולרית יותר ויותר כדרך מאובטחת להעברת נתונים וביצוע תשלומים. הוא נמצא בשימוש נרחב בתשלומים ללא מגע, בקרת גישה ויישומים אחרים הדורשים החלפת נתונים מאובטחת. עם זאת, חשוב להבין את סיכוני האבטחה הקשורים לטכנולוגיית NFC. כמו בכל טכנולוגיה, ישנן פגיעויות פוטנציאליות שיכולות להיות מנוצלות על ידי שחקנים זדוניים. אנחנו בג'יי פי טרייד, מיישמים תקני האבטחה ברמות הגבוהות ביותר בעולם.
שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
מסוף פינפד תקן EMV

בנק ישראל החליט לאמץ את תקן EMV במערכות התשלומים וסליקת כרטיסי האשראי התקן פותח על ידי חברות האשראי הגדולות והמובילות בעולם כמו ויזה, מאסטרקארד, יורופיי,

קרא עוד »
דילוג לתוכן