קופות רושמות בענן

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
קופות רושמות כבר אינן חייבות להיראות כמכונת תשלום עם לחצנים פיזיים ומגירה נפתחת. כיום, קופות רושמות יכולות להיות אפליקציה לכל דבר ועניין. הכירו את הקדמה החדשנית של עולם המסחר: קופות רושמות בענן. קראו על שיטת הרישום בענן, על היתרונות וגם: איך זה עובד. קופה רושמת בענן, כל מה שרציתם להתעדכן.
קופות רושמות בענן

קופה רושמת בעסקים מתקדמים

עם ההתפתחות הטכנולוגית העולמית הגיעו בתי עסק רבים למסקנה כי תוכנות לקופות רשומות עשויות לטייב את העבודה מול הלקוחות, לקצר תהליכי חישוב, הפקת דוחות ועוד. כך נכנסו לפעולה תוכנות לקופות רושמות ממוחשבות הכוללות סליקת אשראי, תיעוד פריטים ומלאי, ניהול מאגרי לקוחות, אספקת דוחות ועוד מגוון פעולות לטיוב הפעילות העסקית. קופה רושמת ממוחשבת היא מכשור בסיסי כיום בעסקים מתקדמים המקצרת תהליכי תקבול ומכירות וכן חוסכת בכוח אדם חשבונאי ומכירתי, מה שיוצר כמובן את ייעול העסק.

קופות רושמות בענן

מחשוב ענן

מחשוב ענן הינו מודל אחסון חומרים המאפשר גישה נוחה למאגר משותף של משאבי מחשב על גבי רשת תקשורת.
מחשוב ענן מאפשר חיסכון בעלויות של ציוד ותחזוקת חומרות שונות, חוסך בנוסף עלויות של מוצרי תוכנה לקופה ממוחשבת, עלויות של העסקת כוח אדם וכן מצריך פחות תכנון וניסיון של מנגנוני רציפות עסקית ותוכניות התאוששות בעסקים שונים עקב שמירה טובה יותר של החומר המאוחסן.

התפתחות מערכות האינטרנט במדינות המערב הובילה לצבירת תאוצה של אחסון במחשוב ענן כשאחד הענפים בו חלה השפעת ענן הינו בתחום מערכות הקופות הרושמות בעסקים.

כך פועלת קופה רושמת בענן

כאשר קופה רושמת בענן מופעלת היא מבצע סנכרון נתונים: כלומר, מוודאת שהנתונים שבידיה מעודכנים ומציגה לענן נתונים חדשים. לאחר העדכון מתבצעת התאמת נתונים בזמן אמת לאחר כל ביצוע פעולה בקופה.

מה קורה כשיש קצר תקשורתי בין הקופה לענן?

במקרה של נתק מסיבה כלשהי, תאגור הקופה הרושמת את הנתונים במסד הנתונים שלה וכשהקשר חודש, היא תשלח לענן את הנתונים שנאספו בצורה מרוכזת.

עבודה עם קופה רושמת בענן – היתרונות

 1. גיבוי
  החומר מגובה בענן אינטרנטי, מאובטח ושמור כך שגם אם המכשור או התוכנה יינזקו, החומר לא ילך לאיבוד.
 2. מצג נתונים מדויק
  ניתן להתעדכן אונליין כל הזמן בנתוני העסק המדויקים מכיוון שהמערכת מעדכנת את הענן בכל הפעולות בזמן אמת והוא משקף את המצב הנתון בבהירות. כך לדוגמה, קופה למסעדה יכולה להציג בכל שעה נתונה את רמת הכנסות של המסעדה לצד נתוני הרווח השלילי.
 3. מספר מכשירים, מערכת אחת
  העבודה מול הענן מאפשרת שליחת נתונים מכמה מכשירי קופה רושמת. כך ניתן לאחסן חומרים מכמה קופות רושמות מבלי להיעזר בשרתים מורכבים שעלות הקניה והתפעול שלהם גבוהה.
 4. הסתגלות מהירה למכשור חדש
  בכל מקרה של נזק לקופה הרושמת, ניתן לרכוש מכשיר חדש ולהתחבר תוך זמן קצר למערכת הנתונים בענן, כך נחסך זמן יקר של התקנה, עדכון ורענון נתונים.
 5. עבודה מכל נקודה על הגלובוס
  קופות רושמות בענן מאפשרות ניהול קופה לעסק מכל מקום בעולם. ההתבססות על האינטרנט דורשת בסך הכל התחברות לקו אינטרנט אלחוטי או לסים ובקלות ניתן לעבוד, לסלוק אשראי ולמכור.

הקופה הרושמת של 2023: קופה רושמת בענן

קופות רושמות בענן מציעות חווית עבודה נוחה, יעילה וחסכונית יותר. עסקים רבים כבר המירו את השימוש בקופה המסורתית בקופה רושמת בענן המציעה תפעול נוח, שמירה על נתונים בכל מצב ועבודה מכל מקום. אחסנת חומרים עסקיים באתר נחשבת לבטוחה, יעילה, עדיפה לשימוש ומומלצת על ידי חברות ייעוץ עסקי לייעול הפעילות העסקית ומקסום רווחים.

קופה רושמת בענן של jptrade: הדור הבא של הקופות הרושמות.

שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
קופה ממוחשבת עם מסך מגע - קופות ממוחשבות לעסק
מקימים עסק או משדרגים עסק קיים

קופות ממוחשבות הן הרבה מעבר למה שהיה נהוג לחשוב עד לא מזמן, קופות ממוחשבות הן מרכז הפעילות של העסק, יש שידמו אותן ללב הפועם. ממש לא משנה אם אתם בעלי עסק קטן או רשת חנויות ענפה, קופות ממוחשבות הפכו להיות הכלי היחידי הבלתי מעורער שמאפשר לכם ניהול תקין ואיכותי של העסק שלכם. אם בעבר היחסית לא רחוק שימשו קופות ממוחשבות למניעת גנבה של עובדים או טעויות חישוב הרי שכיום קופות ממוחשבות הן הפתרון המושלם לניהול עסק על כל מרכיביו החל מההתחשבנות מול הלקוחות, ניהול מלאי העסק, ניהול ספקים, ניהול שעות עבודה והפקת דוחות להנהלת חשבונות.

קרא עוד »
איש חושב על התנהלות עסקית ברגע קבלות מקופות רושמות
התנהלות עסקית נכונה בעזרתן של קופות חכמות

העולם לקראת שינוי מהפכני. חדשני. חכם. טלפון חכם, בית חכם – כל אילו שירותים טכנולוגיים שעם הזמן הופכים להיות חלק אינטגרלי משגרת החיים שלנו.
שאלתם את עצמכם היכן החכמה הטכנולוגית פורצת דרך עבור עסקים, חברות וארגונים?
ובכן, גם ארגונים ועסקים שונים כבר מבינים שכדי להרוויח חובה להיות ראשונים בתחום וכדי להיות ראשונים בתחום אין אופציה אחרת מלבד שימוש בטכנולוגיה חכמה.

קרא עוד »
דילוג לתוכן