מה החשיבות של מסך אחורי בקופות אוטומטיות וקופות רושמות ?

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מסך אחורי בקופה רושמת הוא כלי שימושי וטכנולוגי, אשר בכוחו לשפר את חווית הלקוח, ולסייע לעובדי המכירה לשפר את רמת השירות שהם מעניקים ללקוחות. המטרה המרכזית של מסך אחורי בעמדת מכירה הוא תקשורת ישירה עם הלקוח, אשר מעלה את אמינות העסק.
קופה רושמת ממוחשבת -P-LONG-FLY קופה עם מסך אחורי

קופות רושמות הפכו לחלק אינטגרלי בכל בית עסק המוכר מוצרים ושירות פרונטליים, אך למעשה הקופות הרושמות הממוחשבות – והאוטומטיות עברו את השדרוג הרציני שלהן רק ב-2 העשורים האחרונים. עם מסך מגע דיגיטלי ופעולות אוטומטיות לחישוב התשלום והעודף, הקופות הרושמות המתקדמות היום הן הצלחה מסחררת בישראל ובעולם. למעשה, באמצעות קופה רושמת מתקדמת ניתן לספק שירות מהיר ומקצועי יותר לכל לקוח ולקוח המגיעים לבית העסק שלכם.

מה המטרות?

קופה רושמת היא קופה טכנולוגית, אשר תפקידה הוא להקל על בעלי העסק בפעולות הניהול, ולסייע בפעולות שירות ומכירה שונות. לקופה רושמת יש מספר מטרות:

 • רישום ותיעוד קבלת אמצעי התשלום
 • ניהול מלאי עסקי
 • ניהול ספרים
 • הגברת האמינות של העסק
 • שיפור היעילות של העסק, והאצת תהליכי מכירה
לקוחה מסתכלת על המסך האחורי של הקופה הרושמת
לקוחה מסתכלת על המסך האחורי של הקופה הרושמת

מהם היתרונות המרכזיים של מסך אחורי בעמדת מכירה?

 • חווית לקוח – היתרון המרכזי של מסך אחורי בקופה הוא שיפור חווית הלקוחות. הסיבה לכך היא, שמסך כזה מאפשר לעובדי המכירה להעניק שירות מותאם אישית לכל לקוח. כלומר, בעזרת המידע שמוזן למערכת, המסך יציג את הנתונים הרלוונטיים ללקוח ואת תלוש המכירה, כבר בזמן סריקת המוצרים, כך שהלקוח ייראה את נתוני הקנייה בזמן אמת, ויוכל לוודא שהם נכונים. הדבר מגביר את אמון הלקוחות ולכן משפר בצורה משמעותית את חווית הלקוח.
 • מגביר את היעילות של קופה ממוחשבת – בעזרת מסך אחורי, תהליכי המכירה יתבצעו בצורה יעילה יותר. יתרון זה יספק לעובדים יותר זמן על מנת לסייע ללקוחות, ולהעניק שירות אדיב ואישי.

איך מסך אחורי יגביר את יעילות הקופה?

 • חתימה דיגיטלית על המסך – במקרה שבו מסך אחורי משמש גם מסך מגע.
 • הצגת תלוש המכירה – פרטי הקנייה מופיעים על המסך, וכך המוכר לא צריך לחזור בעל פה על פרטי הקנייה, ונחסך זמן רב.
 • ניהול נתונים – קופה רושמת בעלת מסך אחורי מאפשרת לבעל העסק לנהל נתונים בצורה מסודרת, להפיק דוחות ולעקוב אחרי המכירות.

לאיזה עסקים כדאי להשתמש בקופה ממוחשבת בעלת מסך אחורי?

כאמור, עמדת מכירה עם מסך אחורי היא כלי ייחודי שיכול להתאים למגוון רב של עסקים. עמדה כזו, מאפשרת מגוון רב של פונקציות, החל מהצגת מידע, תמונות וסרטונים ועד חתימה דיגיטלית על מסך המגע. במילים אחרות, מסך אחורי בקופה  יכול לייצר חווית מכירה מעניינת ומעוררת עניין. עמדה כזו יכולה להתאים למגוון עסקים:

 • חנויות – השימוש המרכזי בעמדת מכירה הוא הצגת תלושי מכירה, פירוט מחירי המוצרים ואפשרות לחתימה דיגיטלית.
 • מסעדות – מסעדות ובתי הסעדה נוספים יוכלו גם להפיק ערך משימוש בדגם ייעודי של קופה למסעדה בעלת מסך אחורי . ניתן להציג במסכים אלה את התפריטים השונים, תמונות של המנות הנבחרות, או חוות דעת חיוביות של שפים בעלי שם. הדבר יכול להגביר את מוניטין העסק, ולשפר את המכירות.
 • חנויות תכשיטים – חנויות תכשיטים עשויות להנות משימוש בעמדת מכירה עם מסך אחורי. ניתן להציג במסך האחורי תמונות מסוג תקריב של התכשיטים השונים, כך שהלקוחות יוכלו להתרשם מהמרקמים, העיצובים והיהלומים.

לסיכום

בחירה בקופה רושמת בעלת מסך אחורי עשויה לתרום רבות לכל עסק – הדבר ישפר את חווית הלקוח ואת היעילות הארגונית, ויעניק כלים אפקטיביים לניהול מלאי, להעלאת המכירות ולשיפור השירות.

לקוחות חדשים שיגיעו באופן קבוע לחנות, על-ידי מתן הנחות ומבצעים לחברי מועדון. והכל מתבצע דרך מערכת אחת קלה ונוחה לשימוש.

קופות רושמות עם מסך אחורי של חברת ג'יי. פי. טרייד J.P. Trade 

החברה המובילה כיום בתחום הקופות הרושמות היא חברת ג'יי. פי. טרייד J.P. Trade מספקת שירות קופות רושמות לבתי עסק, חנויות וסופר מרקטים כבר קרוב ל-20 שנה ברציפות! 

צוות חברת ג'יי. פי. טרייד J.P. Trade כולל אנשי מקצוע בתחום המחשוב והתוכנה עם ידע עצום בהטמעת קופה רושמת לעסקים מכל הסוגים.

שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
ניהול קופה רושמת

אם הנכם בעלי עסקים והקופה שלכם מיושנת, המאמר הזה נועד עבורכם. גם אם אתם פותחים עסק חדש ורוצים כי הכול יתנהל כשורה, הגיע הזמן להיצמד

קרא עוד »
קופת מסך מגע

קופת מסך מגע מייעלת תהליכים והופכת את תהליך הגבייה למהיר וקל גם לכם נמאס לצפות במסך הירוק והקטן בחנות? זקוקים לקופה רושמת שתיראה כמו טלוויזיה

קרא עוד »
דילוג לתוכן