קופה רושמת פשוטה

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
הלקוחות של היום אינן הלקוחות של פעם, יש להם כוח קניה, כוח דרישה וכוח השפעה על המוצרים ועל העסקים, לכן גם קופה פשוטה לעסק איננה מספיקה, מאחר ובד בבד עם התקדמות הלקוחות, עולם העסקים שלנו צועד קדימה ללא הרף, אין זה כלל משנה מה העסק שלך מי מאחוריו ובמה הוא עוסק, תמיד יש משהו חדש יותר או טוב יותר. וכמו שהעסקים מתקדמים ומתפתחים כך גם הלקוחות.
קופה רושמת פשוטה - קופה פשוטה לעסק

ההקבלה הטובה ביותר היא לפרפרי המונרך, אלו פרפרים שתמיד חוזרים על מסלולם לאותו מקום, בעבר אכן כך היו הלקוחות מגיעים תמיד לאותה חנות מכולת מבלי לחשוב פעמיים, גם לספר  אותו דבר וכך לכל חנות אחרת, חנויות בגדים, חשמל וכדומה. בעלי העסקים החזיקו קהל לקוחות קבוע ומוגדר מראש. אך כאמור ההתקדמות, הקניונים והסופרים הביאו שינוי גדול מאוד, הלקוחות כבר לא מגיעים לאותה מכולת שמוכרת קופסת נס ב 30 אחוז יקר יותר מהסופר, לסופר יש כוח קניה הרבה יותר גדול מאשר לחנויות הקטנות ומכאן גם המחירים הנמוכים.

השינויים האלו הביאו את בעלי העסקים לחשוב ולחפש פתרונות שיעזרו להם לגבור על הרשתות הגדולות, שיעזרו להם לתת ערך מוסף ללקוחות שלהם, כך הם ימשיכו להגיע אליהם.

בדק בית לעסק – 60 אחוז פתרון

על מנת לתת מענה טוב יותר ללקוחות ובכך לשמר אותם החלו העסקים השונים לבדוק את עצמם ולחפש מה הסיבה שלקוח מעדיף ללכת למקום אחר, הסברה הייתה שהמחיר הוא הגורם הבעייתי אבל מבין התוצאות עלתה תשובה מעניינת ביותר והיא שכלל לא מדובר על הפרשי מחיר, המחיר אינו הגורם לנטישת הלקוחות אלא הדרך בה העסק מתנהל ובצורה שבה הוא מתנהל כלומר עד כמה תהליך המכירה נוח, קל ומהיר ללקוחות, במילים אחרות עד כמה אפשר להתייעל  מול הלקוח, כמובן שזה משפיע באופן ישיר על הלקוחות.

קופה פשוטה לעסק או אחת מתקדמת יותר?

נתחיל מהסוף, קופה רושמת פשוטה, לרוב מאריכה את תהליך המכירה וגורמת לסרבול, לעומתה, קופה ממוחשבת מייעלת את התהליך ומקצרת אותו בעשרות מונים..

אם אתם שואלים איך הקופה משפיעה על העסק כולו הרי שכיום כל עסק מנהל את ההתחשבנות שלו על ידי קופה רושמת או ממוחשבת וככל שהקופה מתקדמת יותר ובעלת יכולות ניהול גבוהות יותר כך העסק הופך להיות רווחי יותר מהסיבה הפשוטה כי ההליך של המכירה יעיל יותר.

כאשר יש בעסק קופה רושמת פשוטה היא מהווה מכשול לעסק, היא גורמת לעסק להניב פחות תפוקה ולתת שירות ירוד ללקוחות, ואסביר למה: עסק בכל גודל מבוסס על 4 יסודות עיקריים, מכירות, לקוחות שיקנו, מלאי והתנהלות מול הלקוחות תוציאו אחד מהגורמים החוצה ותקבלו בלגן, עסק ללא לקוחות אינו יכול להתקיים בדיוק כמו שעסק ללא מלאי אינו יכול למכור, כך גם לגבי עסק שאינו מתנהל נכון מול הלקוח.

כאשר אנו מתקינים קופה ממוחשבת, שיודעת לתת מענה על הצרכים הללו הרי שאנו מייעלים את תהליך המכירה ושהשירות שלנו ללקוח הינו טוב יותר, המלאי של העסק מנוהל בצורה נכונה יותר והמכירות מתבצעות גם הן ללא דופי, לא תהיה מכירת מוצר שאינו במלאי, לא יוזמנו סחורות למלאי כאשר אין חוסר והחשבונות ינוהלו כראוי ויונפקו דוחות בזמן אמת שמראים מה נמכר, מה חסר ומה צריך להימכר.

כמו כן מקבלים תמונת מצב אמיתית על הרווחים או ההפסדים. אם הייתה מותקנת קופה רושמת פשוטה, שרק מנהלת את המכירה מבחינת חישוב עודף ללקוח, סביר להניח כי אולי היה נוצר עודף מלאי במחסן או חוסר מלאי ללא ידיעה,

להזמין מלאי עודף זהו נזק ולא להזמין מלאי כלומר לומר ללקוח חסר זה בעצם לשלוח אותו לחנות מתחרה וסביר להניח כי להם יש מלאי זמין.

לסיכום

אנו מבינים כי קופה רושמת פשוטה יכולה להוות מכשול רציני לעסק מכיוון שתהליך המכירה הוא ארוך יותר ובנוסף יש חוסר בקרה על המכירות ואי ניהול מלאי נכון ומדויק שיכולים להביא לקריסתו של עסק בכך שהלקוחות לא יקבלו שירות טוב ואיכותי. לכן בחירת קופה צריכה להיעשות עם תכנון נכון והתייעצות מול מומחים בעניין.

שאלות נפוצות
כשמדובר בניהול עסק, מערכת נקודות המכירה הנכונה (POS) היא חיונית. מערכת קופה פשוטה היא מערכת ידנית ודורשת קלט ידני מהמשתמש. מצד שני, מערכת קופה ממוחשבת היא כזו שמשתמשת במחשבים ותוכנות כדי להפוך תהליכים מסוימים לאוטומטיים. ההבדל בין שתי המערכות הללו טמון ביכולות שלהן, קלות השימוש והעלות שלהן. עם מערכת קופה ממוחשבת, עסקים יכולים לחסוך זמן וכסף על ידי אוטומציה של משימות כמו מעקב אחר מלאי, ניהול לקוחות, ניתוח מכירות ועוד.
קופות רושמות הן אחד הכלים החשובים ביותר המשמשים עסקים לניהול הכספים שלהם. עם ההתקדמות הטכנולוגית, הקופות הולכות ומשתכללות. אבל מה לגבי אמצעי האבטחה שמגיעים מובנים במכשירים האלה? אז התשובה היא לא! בקופה פשוטה לעסק אמצעי האבטחה הינם מינימלית לעומת קופה ממוחשבת עם תוכנה ייעודית, וזה צריך להוות שיקול בבחירת קופה רושמת לעסק שלך
שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
_טיפים לייעול העסק
3 טיפים לייעול העסק שלך

העולם העסקי מייצר תחרות בלתי מתפשרת שקובעת נורמות עסקיות קשוחות לבעלי חברות וארגונים בתחומים שונים. אפשר לנסח זאת כך: או שאנחנו מתקדמים או שאנחנו מדדים מאחור. מסתבר שאתם מעדיפים את האופציה הראשונה. אנו מאמינים בשינויים מינוריים ליצירת התייעלות גדולה שתוביל לשינוי חיובי במאזן הרווחים. לפניכם טיפים שנוסו בחברות מובילות והוכחו כשינויים המייצרים רווחיות בטווח הקצר והארוך. קראו את עצות מומחי הכלכלה והייעוץ העסקי להתייעלות העסק שלכם.

קרא עוד »
מוכרים במשאית מזון פודטראק נותנים שירות ומשתמשים בקופה רושמת
קופה רושמת (חכמה) וממוחשבת למשאית מזון / פוד טראק

בשנים האחרונות ניתן לראות עוד ועוד משאיות מזון, המכונות פוד טראק, בפסטיבלים, באירועים גדולים וגם ברחובות מרכזיים.

כדאי לדעת כי התפרצות נגיף הקורונה והסגרים הממושכים שפגעו אנושות בעולם המסעדנות בארץ, כמו גם ברחבי העולם, הביאו לטרנד חדש בעולם הקולינריה המקומי, ולא מעט משאיות מזון החלו לצוץ בכל מקום.

קרא עוד »
כרטיסי אשראי עם תקן EMV
מהו תקן EMV? המדריך המלא לשנת 2024

תקן EMV הוא שיטת אבטחה מתקדמת ונפוצה ברחבי העולם.
מטרתו לקבוע סטנדרט אבטחה גבוה בעת ביצוע עסקאות עם כרטיסי אשראי בבתי עסק ובאמצעות אפליקציות תשלום בטלפון הסלולרי.
EMV (ראשי תיבות של חברות האשראי הבינלאומיות Europay, MasterCrad, Visa) אומץ במדינות רבות כבר לפני מספר שנים,
הוא מקטין באופן משמעותי את התרמיות וההונאות בכרטיסי אשראי, מקנה ביטחון למחזיקי הכרטיס ולבתי העסק,
ומבטיח את המעבר של מדינת ישראל לאמצעי תשלום מודרניים ומתקדמים יותר.

קרא עוד »
דילוג לתוכן