ניהול זמן יעיל – 4 עקרונות חשובים שכל בעל עסק צריך להכיר

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
אם אתם בעלי עסק, אתם בטח כבר יודעים כמה הזמן שלכם חשוב, וכמה דברים צריך להספיק בזמן הזה לייעול העסק, ולכן חשוב שתקפידו על ניהול יעיל של הזמן. הנה 4 עקרונות שכדאי שתכירו.
שעון חול שמציג את הצורך בניהול זמן יעיל בעסק

אל תהיו דחיינים

הימנעות מדחיינות היא חלק מהתנהלות עסקית נכונה. דחיינות היא משהו שקל להיכנע לו, במיוחד כאשר המטלה היא קשה ומסובכת. אל תיכנעו לדחיינות. הדחיינות רק תביא לכך שיצטרפו אל המטלה הקשה עוד מטלות נוספות והעומס רק יכבד יותר, והזמן שעבר חלף לבלי שוב. אז אם יש לכם מטלה בניהול העסק, כמו למשל ניהול ספרים, עשו זאת ברגע זה ואל תדחו את ניהול הספרים למחר, כי אף אחד לא יודע מה יקרה מחר ומה עוד תצטרכו לעשות.

חלוקת הזמן

עסק מצריך המון עבודה והרבה פעמים התחושה שאין מספיק זמן לכל מה שצריך לעשות. השקיעו בחלוקת הזמן שלכם. אם תחלקו את הזמן לפרקי דקות מדויקים תצליחו לעשות הרבה יותר דברים בזמן שיש לכם. למה הכוונה?

כתבו לכם משבצות זמן: 5 דקות לקריאת מיילים, חצי שעה לניהול ספרים, 10 דקות לבחינת מסמכים וכדומה, וכשתם הזמן עברו למטלה הבאה, כך תספיקו הרבה מטלות במשך הזמן הנתון שיש לכם בעת ניהול העסק. כמובן שיש מקרים חשובים יוצאי דופן, אך מטלות הניתנות לתקצוב זמן, הקפידו לתקצב אותן.

שנת לילה

הקפידו לישון בין 6 ל-8 שעות בלילה. ישנה תחושה שאם נשארים לעבוד עד מאוחר אז בעצם מספיקים לעשות יותר ויש פחות מטלות בעסק ביום הבא וכך העסק יתפתח יותר טוב, אך זה לא כך, האמת, בדיוק להיפך. חוסר שעות שינה מביא לתפקוד קוגניטיבי ירוד ולעבודה איטית יותר – אתם תעשו יותר טעויות שתצטרכו לשוב ולתקן ותעבדו הרבה יותר לאט. כך שבעצם, תמנעו את ייעול העסק, וכל היום תאלצו לחזור ולתקן את הטעויות שלכם. אתם יכולים להימנע מכך – השאירו זמן לשינת לילה.

השקיעו זמן לבחירה דקדקנית של ציוד לעסק

השאירו זמן כדי להשקיע בבחירת הציוד האיכותי ביותר לעסק שלכם, כמו למשל, קופה רושמת חכמה, לדוגמה "כספרית" ג'יי פי טרייד.  ג'יי פי טרייד מציעים לכם קופות רושמות חכמות. ציוד איכותי יביא לייעול העסק שלכם. כמו שאתם משקיעים זמן לשיח עם לקוחות, קריאת מיילים וכל מטלה ופעולה אחרת בעסק שלכם, הקפידו להשקיע זמן לבחירת הציוד האיכותי והטוב ביותר, ככל שהציוד שלכם יהיה טוב יותר, כך תוכלו לעשות את המטלות שלכם בעסק בצורה הטובה והזריזה ביותר ולהביא לייעול העסק.

לסיכום

הזמן שלכם חשוב, ובמיוחד כאשר אתם מנסים לנהל עסק בצורה הטובה ביותר. עקרונות חשובים אלה יעזרו לכם לנהל את הזמן ולייעל את העסק שלכם. אל תהיו דחיינים. דחיינות מביאה לידי הצטברות של חובות ומטלות, והזמן שעבר בו יכולתם לעשות את מה שבחרתם לדחות, עובר ולא חוזר.

עשו עכשיו את שעליכם לעשות בעסק, כי מי יודע מה יביא לכם המחר. הקפידו על חלוקת הזמן למנות זמן קטנות, למשל, 10 דקות לבחינת מסמכים מסוימים, וכשחלף הזמן, עברו למטלה הבאה (שגם היא מתוקצבת מראש). השאירו זמן לשנת לילה. חשוב שתישנו בלילה בין 6 ל-8 שעות, חוסר שינה מביא לתפקוד קוגניטיבי ירוד וכתוצאה מכך להמון טעויות שתיאלצו לחזור ולתקן, דבר שיבזבז לכם זמן יקר ויהפוך את העסק שלכם לפחות יעיל. בחירת ציוד איכותי וטוב לעסק שלכם תהפוך את העבודה בו ליעילה וזריזה יותר – השקיעו זמן לבחירה דקדקנית של ציוד לעסק.

שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
מהפכת תקן אי אם אוי כבר בישראל
שאלות ותשובות על תקן EMV

עוברים ל-EMV, התקן החדש לכרטיסי אשראי.
בנק ישראל מקדם את המעבר לכרטיסי אשראי מתקדמים עם שבב אלקטרוני ולתקן EMV המבטיח רמת אבטחה גבוהה מאוד בביצוע עסקאות שונות בבתי עסק או מרחוק.

קרא עוד »
קופה רושמת חכמה Longfly ‏‏Heavy Duty​
קופות רושמות מובחרות

אם גם אתם מעוניינים לשדרג את הקופה הרושמת בבית העסק, אנו שמחים להציג קופות רושמות ממוחשבות עם מסך מגע. קופות אלו חוסכות לכם מקום למקלדת ומתאפיינות ב- תמונת מסך איכותי וצבעוני שעושה אותו לקריא, ברור, וכזה שתענוג להביט בו ולעבוד מולו. קופה ממוחשבת עם מסך מגע מאפשרת לכם גם ליהנות מזיכרון פנימי, מעבר מאד יעיל ממסך למסך, ותפעול קל ומהיר בזמן אמת מול הלקוח. פירושו של דבר הוא שתמיד קל מאד יהיה לכם להכשיר עובדים חדשים ולהניע תהליכים בחנות המשודרגת.

קרא עוד »
דילוג לתוכן