למה קופה רושמת טובה ללקוח

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מלבד קיצור משך התור בדרך לקופה ותחושת אווירה נעימה יותר בבית העסק, קופה רושמת מאפשרת הענקת הטבות והקלות שונות לצרכן, שבסופו של דבר משתלמות גם לבית העסק כמובן. 
לקוח מרוצה בזכות קופות רושמות נותן ציון גבוה לבעל העסק - סמיילי

לא רק בחנויות בגדים, אלא אפילו במכולות, לעתים עורכים מבצעים והנחות שיכולים להקל על חישוב המוצרים במחירם החדש, והימנעות מיצירת אי נעימות כזו או אחרת. מבצעים הם הדרך האטרקטיבית ביותר למשוך קהל קונים ולהגדיל את המכירות, והטבות קבועות הן הדרך הטובה ביותר לשמר את ציבור הלקוחות שכבר הספיק בית עסק לאגור. קופה רושמת עוזרת לבית העסק לעשות זאת גם מבלי לזכור את שמו של פלוני כזה או אחר.

הדבר הנפוץ ביותר ואולי החשוב ביותר שיכולה לעשות קופה רושמת הוא אפשרות השימוש ב "כרטיס מועדון". הכרטיס שהפך לבדיחה דרך תוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" עם דמותה של 'לובה' הקופאית, הוא כלי נהדר לשמירה על קהל מועדון לקוחות. הוא מאפשר לבית עסק ליצור הטבות, כמו זיכוי מעל סכום מסוים או יצירת "אחד פלוס אחד" וכדומה. בנוסף הוא מאפשר יצירת מחירים שונה לחברי לקוחות ולקונים רגילים. גם כשקונה מחזיק כרטיס כלשהו של בית עסק בארנק שלו, יש להניח שכל עת שישתמש בכרטיס האשראי שלו, הוא ייזכר בבית העסק. בכדי ליצור כרטיס מועדון על בית עסק לעבוד עם קופה רושמת שמכירה בו ויוצרת שני מחירים שונים לאותו המוצר.

השהייה והחזרה

קופה רושמת מאפשרת גם השהייה של קנייה והעלתה במועד מאוחר יותר. לדוגמה, אם אדם מסוים מגיע לרכוש מוצר כלשהו, ומגלה במהלך הקנייה כי שכח את ארנקו במכונית, ניתן להקפיא את העסקה, ולהעלותה כאשר הוא שב מאוחר יותר. דוגמה נוספת ויותר שכיחה היא, כאשר אדם משלם מקדמה על מוצר, וכרטיס האשראי שלו לא מתקבל ע"י המערכת מסיבה כזו או אחרת. על מנת למנוע מבוכה מהלקוח, ובכדי לא "לאבד" את העסקה, ניתן להקפיאה עד למועד מאוחר יותר, כאשר ישוב אותו לקוח עם כסף מזומן.

קופה רושמת ממוחשבת ויצירת העתקים או העלתה מזיכרון

פונקציה נוספת המשרתת הן את הלקוח והן את בית העסק היא יצירת הזמנות או העתקים  באופן אוטומטי. לרוב, מדובר בעסקים גדולים אשר מתחייבים לשלוח לכמה אגפים של העסק העתקים של העסקה, כמו העברת הזמנה למטבח וכדומה. קופה רושמת יוצרת זאת במהירות ובקלות, ועוזרת לבתי עסק את הצורך של העברת הנתונים באופן ידני או שימוש בתוכנות מסורבלות.

קופה רושמת רגילה או קופה ממוחשבת ללא ספק מהווה כלי בסיסי להענקת שירות מתקדם ומשודרג לציבור הלקוחות, אם זה באמצעות הטבות ומבצעים או פשוט הנפקת נתונים אמינה יותר ומהירה יותר ללקוחות, שזמן מהווה עבורם פונקציה מהותית. קופה רושמת בסופו של דבר תחסוך גם לצרכן, אבל גם לבית העסק סכומים נכבדים של כספים היו מתבזבזים על דברים טכניים שמעקבים את העסק.

מאמרים נוספים

שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
ניהול ספרים באמצעות קופה ממחושבת - כספרית של JP TRADE
ניהול ספרים באמצעות קופה ממחושבת

התנהלות עסקית נכונה מחייבת אחזקה של קופה רושמת בעסק, מעקב הדוק אחר עמידה ביעדים בנוסף למציאת דרכים נוספות עבור ייעול העסק. ניהול ספרים הוא חובה על פי חוק הוראת ניהול ספרים. על פי הרישומים ניתן גם לזהות את יעילות וריווחיות העסק. ריכזנו לכם כאן מידע בנושא, בתור בעלי עסק הפועלים עבור ייעול העסק, אתם צריכים להכיר את האפשרויות לקופה ממוחשבת מאפשרת.

קרא עוד »
התאמת סוג המסך של הקופה - למה זה חשוב - קופת מחשב עם מסך ואישה שסובלת מכאבים בצוואר
התאמת סוג המסך של הקופה – למה זה חשוב?

קופה ממוחשבת היא כלי נחשק לכל בעל עסק אשר עובד באופן קבוע עם ביצוע עסקאות ודורש ייעול ללוגיסטיקה, על עובדה זו אין עוררין. לפני שרוכשים קופה ממוחשבת חשוב לענות, תחילה, על השאלה – למה חשוב להתאים את סוג המסך של הקופה?

קרא עוד »
קופות רושמות בענן
קופות רושמות בענן

קופות רושמות כבר אינן חייבות להיראות כמכונת תשלום עם לחצנים פיזיים ומגירה נפתחת. כיום, קופות רושמות יכולות להיות אפליקציה לכל דבר ועניין. הכירו את הקדמה החדשנית של עולם המסחר: קופות רושמות בענן. קראו על שיטת הרישום בענן, על היתרונות וגם: איך זה עובד. קופה רושמת בענן, כל מה שרציתם להתעדכן.

קרא עוד »
דילוג לתוכן