איך קופה ממוחשבת יכולה לעזור לכם בקידום מכירות בעסק?

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
קידום מכירות בעסק הינה משימה לא פשוטה – בכדי לצלוח בה, ניתן ליישם מספר כלים. במאמר זה נסביר כיצד קופה ממוחשבת תעזור לכם בייעול העסק, ובכך בקידום מכירותיו.
איך קופה ממוחשבת יכולה לעזור לכם בקידום מכירות בעסק?

כבעלי עסקים מטרתנו העיקרית תהיה, תמיד, הגדלת הרווחים. בכדי להשיג מטרה זו, בעלי עסקים רבים בוחרים בשיטות שונות אשר מטרתם ייעול העסק והקלה על ניהול ספרים. קופה ממוחשבת היא כלי פרודוקטיבי ואופטימלי בכדי לבצע אופטימיזציה לצרכים אלו – היא למעשה החבר הכי טוב של בעלי העסקים בשוק של היום. שימוש בה יקנה לנו כלי עזר רבים במהלך ניהול העסק ובכך לקדם את מכירותיו.

מהי קופה ממוחשבת

קופה ממוחשבת הינה מערכת לוגיסטית היושבת בעסק, בה נזין את העסקאות השונות אותן נבצע במסגרת תפעול העסק. מפעם לפעם יקראו לקופה הממוחשבת גם קופה רושמת, זאת בגלל פונקציית "רשימת" ואחסון הנתונים במאגר מידע פנימי. כלי זה הוא למעשה מערכת לניהול כספים, אוטומטית לחלוטין מהיבט של שימור, הצגת וניהול העסקאות השונות אשר בוצעו בעסקינו.

איך היא עובדת

הקופה הרושמת הממוחשבת, כפי ששמה מעיד, הינה מערכת מחשב בה "נרשום", או נזין עסקאות שנבצע בעסק שלנו. תפעולה פשוט וזורם לכל בעל עסק שמחזיק במקביל מחשב ויודע לתפעל אותו – דבר שהרוב המוחלט של בעלי העסקים כיום יודעים. במערכת הקופה הממוחשבת נזין את פרטי העסקה, את המחירים השונים, הנחות שבוצעו, פרטי תשלום וכו'. לאחר סיום העסקה, המערכת תייק את הפרטים הללו במאגר המידע הפנימי שלה – מידע זה ימתין לנו בסבלנות לרגע בו נצטרך לנתח ולהשתמש בו.

ניהול ספרים

אופטימיזציית ניהול ספרים הינה מהיתרונות הגדולים ביתר של הקופה הממוחשבת. מכיוון ומערכת זו אוגרת את כלל המידע הרלוונטי על העסקאות שביצענו – תאריכים, סכומים, כמויות וכו' – והיות והיא מאפשרת צפייה נגישה בהם בצורה נוחה ומסודרת, הקופה הרושמת מהווה כלי עזר נהדר ואף אופטימלי עבור ניהול ספרים ענייני ומדוקדק.

שוברי זיכוי

יתרון נוסף של הקופה הממוחשבת הינו היכולת להוציא בקלות שוברי זיכוי. בוטלה לכם עסקה? התבצעה טעות כלשהי? החזירו מוצר? סתם בא לכם לפנק לקוח? נהדר. במקום להסתבך עם הוצאת שוברים פיזיים, עם מעקבים אחריהם ועם הצורך להיזכר לאחר תקופת זמן כי הוצאתם אותם בכלל – הקופה הרושמת תאפשר הוצאה מסודרת של שוברי זיכוי, מעקב אחריהם ותיעודם לפי מספר סידורי מיועד. לאחר הצגת השובר, תוכלו להזין את מספרו במערכת בקלות ולקבל את כל האינפורמציה, ללא טעויות, 100% מהזמן.

חשבוניות מס תקנית

זהו כלי עזר נוסף אשר הופך את הקופה הממוחשבת למערכת נדרשת ונחשקת בקהל בעלי עסקים. בעבר, נהוג היה להוציא חשבוניות מס על ידי כתיבתם על דף שנתלש ממחברת קטנה אותה נחזיק במגירה שמתחת לקופה. כל בעל עסק או מוכר שהוציא חשבונית "אנלוגית" כזו יודע כמה קל להסתבך איתן – כמה פשוט לשכוח לשים חוצץ בין דף לדף ובכך ללכלך ולהרוס חלק גדול מהדפים במחברת, כמה קל להתבלבל ולהוציא חשבונית שגויה ללא פרטי הלקוח וכו'. כאשר שימוש בקופה רושמת, פשוט מסמנים וי על ההגדרה להעברה למדפסת פקס לפני הדפסת הקבלה – משם פשוט מדפיסים את חשבונית המס לפי הפרטים אותם ביקש הלקוח שהחוק מחייב ובכך מסיימים את הסיפור.

האם קופה ממוחשבת תקדם לי את המכירות?

על רגל אחת – כן. הסידור שמקנות קופות ממוחשבות הינו בלתי נתפס, לכל מי שאינו חווה אותן. מערכות אלו מאפשרות אופטימיזציה אידאלית בעת ניהול עסק – זריזות, סידור, ביטחון, הקלה בהכשרת עובדים (וחסכון של הצורך לשנן מכירים), ניהול מלאים ועוד מנעד רחב של יתרונות אשר יבואו יד ביד עם אינטגרציית קופה רושמת ויובילו לקידום המכירות בעסק שלך.

שאלות נפוצות
מערכות קופה ממוחשבות הופכות פופולריות יותר ויותר בענפי הקמעונאות והאירוח. הם מציעים מגוון רחב של יתרונות לעסקים, משירות לקוחות משופר ועד יעילות מוגברת. עם מערכת קופה ממוחשבת, עסקים יכולים לייעל את פעילותם, להפחית עלויות ולקבל תובנות חשובות לגבי התנהגות הלקוחות. בנוסף, מערכות אלו מספקות דרך קלה לעסקים לעקוב אחר מלאי ולנהל נתוני מכירות. על ידי שימוש במערכת קופה ממוחשבת, עסקים יכולים לשפר את חווית הלקוח תוך הגדלת השורה התחתונה שלהם.
מערכת קופה ממוחשבת היא כלי רב ערך לעסקים, שכן היא עוזרת לייעל את התפעול ולשפר את חווית הלקוח. על ידי אוטומציה של משימות כגון עיבוד הזמנות, עיבוד תשלומים ומעקב אחר מלאי, מערכת קופה יכולה להקל על הלקוחות לבצע עסקאות במהירות וביעילות. יתר על כן, מערכות קופה רבות מגיעות עם תכונות כגון תוכניות נאמנות ואפשרויות משוב מלקוחות שיכולות לעזור לשפר עוד יותר את חווית הלקוח.
שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
יסודות העסק קופה ממוחשבת

קופה ממוחשבת הפכה בשנים האחרונות להיות אחת מאבני היסוד בהקמת העסק, לא עוד קופה שמחשבת עודף ללקוח, היום קופה ממוחשבת ממש מנהלת את העסק והרבה מעבר

קרא עוד »
מסוף פינפד תקן EMV

בנק ישראל החליט לאמץ את תקן EMV במערכות התשלומים וסליקת כרטיסי האשראי התקן פותח על ידי חברות האשראי הגדולות והמובילות בעולם כמו ויזה, מאסטרקארד, יורופיי,

קרא עוד »
משקל אלקטרוני SNOWREX NP-30
משקל אלקטרוני משקלי דלפק

אם אתה בעל עסק שזקוק לשקול מוצרים או פריטים אז אתה צריך משקל דלפק אלקטרוני המציג ומחשב את המחיר ביחס למשקל המוצר/פריט, ולנו יש את הפתרון הטוב ביותר בתחום משקלי הדלפק.

קרא עוד »
דילוג לתוכן