קופות רושמות ספקים ולקוחות

מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד
מאת: צוות ג'יי. פי. טרייד

שירות אדיב והתמודדות עם ספקים בזמני לחץ הם בין הדברים הקשים ביותר לכל בית עסק, ולרוב הם יקבעו אם הוא יצליח או ייכשל. 

קופות רושמות נחלצות להצלה גם בנושא זה, ודואגות לקשר שוטף עם הספקים ועם הלקוחות, על מנת שבית העסק יוכל לנהל במהירות ויעילות את יחסיו, לשמור על חזות רגועה ולשדר ש"הכול תחת שליטה".

קופות רושמות מאפשרות להתייחס לכל לקוח באופן אישי ואינדיבידואלי ע"י זיהוי הרגלי הקנייה שלו, ומידע אישי שהוא מסר לעסק. כאשר מדובר במקום בו נדרש זיהוי, למשל מכון כושר או מכון יופי או מספרה, קופות רושמות יכולה גם להציג את תמונת הלקוח על מנת לזכור את דמות הלקוח כמו גם לאשר או לדחות את כניסתו. חלונות קישורים חכם הקיים בתוך קופות רושמות ממוחשבות מסוימות מאפשר לגרור מסמכי EXEL ו-WORD  אל עבר כרטיס הלקוח וע"י זה לתעד את העדפותיו או הסתייגויות מסוימות של העסק מלקוח זה. אין זה סוד גדול שכאשר מתנהגים ללקוחות באופן אישי יותר גם המכירות הן בהתאם. בין אם זה מפעל למכירת מתכות או צרכנייה בשכונה קטנה. מלבד זאת, יצירת איש קשר מאפשרת גם לעקוב אחרי קהל הלקוחות של בית העסק, למשל מי הוא קהל היעד, לאיזה פלח באוכלוסייה הוא פונה וכולי.

כל אחד והאיש מכירות שלו

כאשר מבוצעת עסקה, קופות רושמות יכולות לומר מי היה המוכר/ת או הקופאי/ת שטיפל בה ומתי. מה שיכול להיות מועיל ביותר כאשר מדובר בחנות גדולה ולקוח חוזר ומתלונן על מוצר שקנה. כך ניתן להבהיר את המצב מול הלקוח. בנוסף, קופות רושמות מאפשרות לעקוב אחרי המוכר עצמו, ולדעת כמה מכירות הוא ביצע כל חודש. הן גם חוסכות פרוצדורת שמעייפות הן את הלקוח והן את המוכר, הקשורות לפרטים טכניים של הזנת נתונים.

למשל, כאשר מגיע לקוח קבוע והוא מעוניין לשלם בהקפה/אשראי על מוצר מסוים, אין שום סיבה שהוא יאלץ להמציא לו את מספר חשבון הבנק, אם מדובר בחשבון האישי שלו או בשל חברה שהוא מייצג. דבר זה נכון גם לספקים, קופות רושמות ממוחשבות חוסכות זמן לבתי עסק כאשר הן מבצעות הזמנות. ניתן פשוט ללחוץ על כפתור שמעביר את הכסף לחשבונו של הספק כאשר מבוצעת עסקה.

גם בתחומי החיפוש ישנה התקדמות. קופות רושמות רבות מאפשרות חיפוש דינאמי. כלומר, הן מאפשרות חיפוש במגוון חתכים אצל הלקוח ואצל הספק, כאשר אחד או כמה הם הרלוונטיים ביותר לאותה נקודה עבורם. מדהים כיצד קופות אלו שינו את היחס בין לקוחות וספקים לבית העסק, הן מאפשרות תקשורת יותר ישירה, פשוטה נקייה וקלה, אשר נותנת לעסק סיכוי רב יותר לשגשג ולהצליח לטווח הארוך. גם אם מדובר בהשקעה קצת גדולה לעסק קטן, הוא ירוויח כאשר יחשב את עלות הזמן שלו לאורך תקופה.

שיתוף המאמר
תקציר
יעקב - מנהל j-p-trade קופות רושמות וממוחשבות לעסקים
יעקב פשינסקי

מנכ"ל ובעלים ג'יי. פי טרייד –  זיכיונות בלעדיים לשיווק קופות רושמות מהמתקדמות בעולם.

לייעוץ ותיאום הדגמה >>
מאמרים נוספים
התאמת סוג המסך של הקופה - למה זה חשוב - קופת מחשב עם מסך ואישה שסובלת מכאבים בצוואר
התאמת סוג המסך של הקופה – למה זה חשוב?

קופה ממוחשבת היא כלי נחשק לכל בעל עסק אשר עובד באופן קבוע עם ביצוע עסקאות ודורש ייעול ללוגיסטיקה, על עובדה זו אין עוררין. לפני שרוכשים קופה ממוחשבת חשוב לענות, תחילה, על השאלה – למה חשוב להתאים את סוג המסך של הקופה?

קרא עוד »
תשלום באמצעות ארנק דיגיטלי - טלפון סלולרי ומסופון אשראי של קופה רושמת חכמה
מי יוצא היום עם מזומן? על ארנקים דיגיטליים וקופות רושמות

העולם שלנו מהגר לדיגיטל. אנחנו מבצעים שופינג באינטרנט, מתקשרים בווצאפ ומנהלים את חשבון הבנק שלנו באפליקציה בנייד. הלקוחות שלנו עברו אף הם לפעילות מקוונת ומזמן הפסיקו להסתובב עם מזומן. כדי להיות מתואמים עם החדשנות הטכנולוגית וסגנון הצריכה של הלקוחות, חשוב מאוד לעדכן את הקופות הרושמות בעסק כך שיסלקו את כל אמצעי התשלום המתקדמים וגם יסיעו לניהול נכון ומדויק של התקבולים בעסק. קופה רושמת חכמה וארנקים דיגיטליים – כל מה רציתם לדעת.

קרא עוד »
דילוג לתוכן