שאלות ותשובות: קופה רושמת ממוחשבת

קופה רושמת זה השם הכללי לכל קופה אשר מוציאה קבלות לקונים. קופה ממוחשבת מוציאה דוחות ובנוסף מנהלת דוחות כספיים והכנסות בהגשה לרשויות המס.

 

קופה ממוחשבת היא מחשב לכל דבר, כלומר היא אוגרת נתונים בזיכרון שלה ובנוסף מסוגלת לייצא דוחות מותאמים מראש לניהול שוטף של העסק.

 

אכן, קופה ממוחשבת נותנת ללקוחות מידע מפורט אודות המוצרים שהם בחרו לקנות ומאפשרת להציג להם מידע אודות מבצעים והטבות הקיימים בחנות. בנוסף, הקופה מאפשרת לבעל העסק לנהל מבצעים שונים, חשבוניות מס, פתקי החלפה, שוברי זיכוי ועוד.

 

לא בדיוק. השמות השונים נועדו לביטוי של תכונות הקופה. לעיתים קיים הבדל בתצורת הקופה. לדוגמא: האם הקופה בנויה כיחידת All In One וכוללת מדפסת מובנית או שהקופה מבוזרת.

 

כל עסק מתנהל ומנהל את ספריו בצורה אחרת. לעסקים שונים מספר לקוחות וסוג וכמות מוצרים שונים וצרכים אחרים מהקופה שלהם.

ישנם עסקים אשר מערכת הפעלה פשוטה תעשה עבורם את העבודה בעוד שעסקים גדולים יותר יזדקקו למערכת הפעלה  מורכבת.

אנו בג'יי פי טריייד נבצע הדגמה אישית בבית העסק שלכם ונתאים את הקופה המתאימה לכם ביותר.

זה תלוי בגובה הדלפק הניצב מול הקונה ובזווית הראייה של המוכר מולו.

אנו מבצעים התאמה של סוג המסך לפי צרכי העסק.

קיימות מספר מערכות הפעלה שונות. מתוכן שתי חברות מובילות: ווינדוס ואנדרואיד. אנדרואיד היא מערכת טובה אך פשוטה יותר לתפעול, לעומת זאת ווינדוס היא מערכת ותיקה ומורכבת יותר עם אופציות רבות, הכל תלוי בצרכים של העסק עצמו.

בנוסף, באנדרואיד התוכנה והחומרה מגיעים ביחד ואין אופציה להפריד ביניהם, זאת אומרת שעסק שבוחר לעבוד עם קופת אנדרואיד "משועבד" לתוכנה, לעמות זאת בקופת ווינדוס ניתן להתקין כל תוכנה מהחברות השונות הקיימות בשוק בהתאם להעדפת וצורכי העסק.

תקן EMV הינו תקן מחמיר בנוגע להעברת כרטיסי אשראי באופן מוצפן בהקשת קוד סודי, כלומר שללא הקשת קוד סודי לא תוכל להתבצע העסקה. תקן זה אינו חובה אך הכרחילביצוע עסקאות באשראי, לפרטים ושאלות נוספות על התקן אתם מוזמנים לפנות לאחד מיועצינו.

 

תלוי באיזה שלב העסק נמצא. לעסק חדש עדיף לשכור קופה עד שהעסק יתייצב מבחינה כלכלית. כשהעסק כבר מבוסס ובעל הכנסות קבועות ניתן לרכוש קופה המותאמת לעסק. שכירת קופה אינה סיפור זול וברוב המקרים, אפילו בתנאים מעולים, איננה משתלמת כלכלית לטווח ארוך.

 

ייעוץ מקצועי ללא עלות 054-33-66-101